تفاوت بین کرم و لوسیون چیست؟

پاسخ در قوام است.

تفاوت را می توان با روغنی که در اتومبیل خود قرار داده اید مقایسه کرد - شما می توانید یک کرم و لوسیون را بر اساس ویسکوزیته یا ضخامت مایع تشخیص دهید.

مهمترین عواملی که قوام را تعیین می کند انواع روغنها و کره استفاده شده در مواد تشکیل دهنده است. اولین تمایزی که باید مورد توجه قرار بگیرد این مورد است که هر دو رطوبت دارند اما از نظر روغن تفاوت دارند.

کرم ها دارای ویسکوزیته بالا هستند. آنها حاوی درصد بیشتری از روغن و آب کمتری هستند. آنها بسیار ضخیم تر از لوسیون ها هستند. به دلیل ضخامت، کرم ها معمولاً در ظروف پلاستیکی نگهداری می شوند. ومعمولا با سختی بیشا=تری نسبت به لوسیون ها از ظروف خود جدا می شوند.  آنها به دلیل محافظت اضافی که ارائه می دهند برای پوست های خشک مناسب هستند. قوام سنگین تر آنها را به عنوان مواد مرطوب کننده مخصوصاً در زمستان یا در آب و هوای خشک (در صورت کمبود رطوبت در هوا) موثر می کند.
لوسیون ها گرانروی کمی دارند. آنها حاوی درصد بیشتری از آب تصفیه شده هستند، به این معنی که رقیق تر هستند. پخش آنها در یک منطقه بزرگ راحت تر است و معمولاً در بطری ای که می توانید فشار دهید یا پمپ کنید، ذخیره می شوند. لوسیون ها  کرم سبک تر و روغن کمتری دارند. به همین دلیل ، افرادی که پوست معمولی دارند احتمالاً فقط برای مرطوب نگه داشتن پوست خود باید از لوسیون استفاده کنند. هنگامی که سطح بالاتری از رطوبت در هوا وجود داشته باشد ، این محصولات در تابستان یا آب و هوای مرطوب موثر هستند.
استفاده از لوسیون ها به راحتی انجام می شود و برای مناطقی از بدن که از مو پوشیده است یا هر منطقه ای که تحت خشکی خفیف قرار دارد مناسب است. این باعث می شود لوسیون در مقایسه با یک کرم انتخاب بهتری برای آقایان باشد.

تا زمانی که صورت یا بدن شما خیلی خشک نشده باشد ، احتمالاً نیازی به استفاده از کرم روی آن نیست ، لوسیون باید کاملاً خوب کار کند. در زیر ذکر شده است تفاوت بین لوسیون صورت ، دست و بدن چیست.

لوسیون صورت
لوسیون صورت سبکتر از لوسیون دست و بدن است. پوست صورت حساسیت بیشتری نسبت به پوست ضخیم دست دارد و همین امر استفاده از لوسیون صورت روی دست و بدن را نیز بی اثر می کند.

استفاده از مرطوب کننده صورت برای آقایان باید بخشی از روال مراقبت از پوست شما تبدیل شود. استفاده از لوسیون صورت آسان است و به راحتی توسط پوست شما جذب می شود.

صورت یک مرد در معرض سختگیری های روزانه اصلاح است ، آدابی که باید با یک محصول مراقبت از پوست مناسب دنبال شود. به دنبال یک لوسیون صورت بدون چربی باشید که باعث تحریک تیغ صورت شود ، نوعی محافظت از SPF را ارائه می دهد و به دفاع در برابر علائم پیری کمک می کند.

یک لوسیون خوب برای صورت باید حاوی نعناع ، اکالیپتوس یا منتول باشد. برای مردان مسن ، به دنبال لوسیون حاوی ویتامین A برای کاهش خطوط و چین و چروک های ظریف باشید. اگر صورت شما از قوام روغنی برخوردار است ، محصولی را انتخاب کنید که دارای فرمول غیر دارویی (غیر گرفتگی) باشد.

محصولات مراقبت از پوست طبیعی ویتامین برای آقایان از مواد خالص و ارگانیک ساخته شده است. آنها عاری از مواد شیمیایی مضر هستند که می توانند پوست شما را تحریک و خشک کنند - که به نوبه خود می تواند باعث ترک خوردن آن شود و منجر به عفونت شود.

دستها از اولین مکانهایی هستند که علائم پیری را نشان می دهند. ما تمایل داریم چندین بار در روز دست خود را بشویم و رطوبت را از بین ببریم. استفاده از لوسیون دست بهترین راه برای جوانتر به نظر رسیدن دست و احساس لطافت است.

از آنجایی که پوست روی کف دست و انگشتان ما برای ماندگاری پوست و جلوگیری از ترک خوردن آن ، به روغن احتیاج دارد ، معقول است از لوسیون دست استفاده کنید که مقدار زیادی روغن را به داخل خود برگرداند.

ویتامین های A و E پوست را نرم نگه می دارند ، در حالی که روغن های آجیل ، الکل های ملایم و لبنیات همه مواد خوبی برای لوسیون های دست هستند.

لوسیون دست فرموله شده است تا قوام ضخیم تری نسبت به لوسیون های مرطوب کننده صورت داشته باشد. ضخامت لوسیون دست می تواند منافذ صورت را مسدود کند و منجر به جوش های سرسیاه و آکنه شود. یک لوسیون صورت به عنوان کرم دست بی اثر خواهد بود زیرا سبکی محصول به سختی روی لایه های ضخیم پوست مفید است.