وقتی رایحه خاصی مانند هلو تازه را حس می کنیم ، بلافاصله و ناخودآگاه آن بو را به بخشی از حافظه خود متصل می کنیم. بو می تواند احساسات را برانگیزد و خاطراتی را به یاد بیاورد که فراموش کرده بودیم. به بیان ساده، عطر تسلط بر رایج ترین رایحه ها و ترکیب هنرمندانه آن برای ایجاد بوی منحصر به فرد برای هر فرد است. برای درک عطر، ما باید از ابتدای تولید آن، یعنی در زمان مصریان باستان، شروع کنیم.

منشأ و تاریخچه عطر

مصریان مسئول پیدایش عطر بودند. آنها از رایحه ها در همه چیز ، از مراسم مذهبی گرفته تا تدارکات تدفین و حتی لباس روزانه استفاده می کردند. نخبگان ثروتمند جامعه مصر ، زن و مرد ، خود را با عطرهایی مانند زنبق آراسته می کردند تا جایگاه خود را نشان دهند. پارسیان استفاده از عطر را به عنوان نشانه ای از منزلت سیاسی می دانستند، اما تا زمانی که یونانی ها و رومی ها با آن آشنا شدند، شروع به مشاهده این امر به عنوان نوعی هنر و تولید انبوه و با کیفیت مداوم کردند. باستان شناسان اخیراً یک کارخانه تولید عطر از 2000 سال قبل از میلاد مسیح واقع در قبرس را کشف کردند که به نظر می رسد در تولید رایحه هایی مانند گشنیز ، لورن ، گل مینا ، اسطوخودوس و رزماری تخصص داشته. عطر به آرامی در سراسر کره زمین پخش شد و برای مدتی رایحه ها عمدتا برای استفاده در مراسم مذهبی رزرو می شدند. با این حال ، در سال 1190میلادی، تولید تجاری عطر در پاریس آغاز شد و از آنجا، بار دیگر یک صنعت عظیم شکوفا شد.

مصریان برای تهیه بو و مرهم مواد مصرفی خود را با روغنهای اساسی مخلوط می کردند. با این حال، عطر امروزه از روش تهیه بسیار پیچیده تری بهره می برد. رایحه های مورد نظر، در مقادیر خاص، یا با اتانول یا اتانول و آب ترکیب می شوند. غلظت رایحه به نوع ساخت عطر بستگی دارد. به عنوان مثال ، عطر واقعی ممکن است تا 40٪ از مواد رایحه ای ترکیب داشته باشد. ادوپرفیوم فقط تا 20٪ ماده رایحه را در مخلوط خود دارد و در نتیجه رایحه لطیف و سبک تری ایجاد می کند. همه چیز به مشخصات عطر مورد نظر و رایحه هایی بستگی دارد که عطر ساز می خواهد آن را در عطر خود جای دهد.

انواع عطر

همانطور که در بالا گفته شد ، عطر واقعی مخلوط بسیار غلیظ رایحه ای است. "گام" بعدی که از عطر به دست می آید Esprit de Parfum است که تا 30٪ مواد معطر تشکیل شده است. ادو تویلت هرگز غلظت بیش از 15٪ نخواهد داشت. در مورد اینکه آیا رایحه بیشتر مورد توجه جمعیت شناختی مرد یا زن قرار می گیرد ، شناسه در نت های رایحه است. رایج ترین خانواده های خوشبو کننده عبارتند از: گل ، شیرین (رایحه هایی مانند ترنج) ، اقیانوسی ، مرکبات ، میوه ها و گیاهان (عطرهایی مانند وانیل و عسل) و یک عطر با غلظت و غلبه نت های رایحه حاوی آن تعریف می شود.