از آنجایی که شال و روسری در اغلب مهمانی ها و مراسمات رسمی مورد استفاده قرار می گیرد لذا انتخاب درست این محصول می تواند برای خانمها بسیار حائز اهمیت باشد.
انتخاب رنگ شاد و در عین حال رسمی می تواند یک انتخاب ایده آل برای خانمها باشد.
یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد این موضوع هست که در زمان انتخاب محصول جنسی انتخاب شود که هر چه ثابت تر روی سر قرار بگیرد و سر خوردگی کمتری داشته باشد تا موجب اذیت و آزار فرد استفاده کننده نشود.
همچینی برای کسانی که دارای صورت مستطیلی شکل هستند استفاده از شال بسیار توصیه می شود زیرا به کمک شال می توانند صورت خود را گردتر نشان دهند.
شال ها در هر گروه سنی علاقه مندان خور ر دارند و معمولا تیپ های اسپرت بیشتر از شال استفاده می کنند.
زمانی که به فکر خرید یک کادوی ساده برای مادر و یا همسر خود هستید شال می تواند یکی از بهترین گزینه های مورد انتخاب شما باشد زیرا هم قیمت مناسبی دارد و هم اینکه دارای قیمت مناسب هست.
یکی از موارد دیگری در زمان خرید بسیار باعث دردسر افراد می شود انتخاب سایز مناسب است.
به علت اینکه معمولا ما از سایز دقیق دوستان خود مطلع نیستیم و همچنین سایز افراد پیوسته در حال تغییر است لذا خرید هدیه ای که نیازی به سایز نداشته باش می تواند کمک شایانی به ما بکند.

شال  یک لباس ساده است ، که به راحتی روی شانه ها ، بالاتنه می پوشد و بازوها و گاهی نیز بالای سر. این پارچه معمولاً یک قطعه مستطیل یا مربع است که غالباً تا می شود و مثلثی ایجاد می کند ، اما می تواند به شکل مثلث نیز باشد. اشکال دیگر شامل شال های مستطیلی است. 

هند از زمان های بسیار قدیم همیشه قطب صادرات پارچه بوده است. در 5000 سال گذشته ، بافندگان هندی به استعدادها و مهارت های خود معروف هستند. ما شاهد این تاریخ هستیم که منسوجات هند به ما در ایجاد اتحادیه های صنفی و مردمی مانند مسیر ابریشم یا جاده پشم کمک کرده است.

ما بیشترین تنوع و صنعتگر ماهر را داریم که توانسته است انواع مختلف شال را در مناطق مختلف هند رواج دهد. فرهنگ محلی به توسعه صنایع دستی نیز کمک کرده است!

در اینجا برخی از شال های محبوب هند از مناطق مختلف این کشور آورده شده است.

شال پشمینا

شال های پاشمینا منحصراً در ایالت کشمیر بافته می شوند و یکی از محبوب ترین انواع شال ها هستند. این ماده از پشم گوسفند محلی بز ساخته شده است. شال های پشمینا با لطافت و گرمی که دارند قابل مقایسه نیستند که با چیزهای محلی قابل مقایسه نیست.

روش های سنتی برای تولید شال پشمینا وجود دارد که به نقوش زیبایی که روی آن بافته می شود معروف هستند. شال های پشمینا به دلیل صنعتگری و کار خیره کننده ای که برای تولید یکی از آنها دخیل است ، در سطح جهانی شناخته می شوند!

شال های کولو

شال های کولو از سرزمین هیماچال پرادش غالب می شوند. آنها به دلیل ساختار الگویی شناخته شده اند. این شال ها با تکنیک خاصی به نام ملیله شکافدار ساخته می شوند که از طراحی درشت تری برخوردار هستند.

ماده اولیه مورد استفاده عمدتا از پشم گوسفندان محلی مانند آنگورا و بیهانگ تهیه می شود. نقوش روی شال های Kullu مبتنی بر تم بوده و دارای انواع پالت های رنگی است که می توان آنها را به رخ کشید.

شال های ناگا

شال های ناگا شال های سنتی ناگالند هستند که به دلیل ظاهر عجیب و غریب در سراسر جهان مشهور هستند. نقش و نگارهای موجود بر روی این شال ها عمدتا نمادی از داستان های محلی این منطقه است که آن را خیره کننده تر نشان می دهد.

آنها از پشم با رنگ ساخته می شوند و سپس به کمک الگوی پود به هم می بافند. این کار عمدتا توسط دستگاه های بافندگی پشت بند انجام می شود و سپس طرح های هندسی ایجاد می شود.

شال های کلامکاری

شال های کلامکاری در قسمت جنوبی آندرا پرادش بافته می شود. این شال های پایه پنبه ای به دلیل چاپ طرح دستی معروف هستند. عمدتا دو نوع طراحی وجود دارد ، یعنی Srikalahasti به سبک Machilipatnam هر دو آنها توسط یک "قلم" ساخته می شوند. این طرح ها باعث برجسته شدن آن در میان سایر شال ها می شود.

با تنوع در بافندگان در هر منطقه ، انواع مختلف شال نیز وجود دارد. در حالی که صنعتگری دیگر فعالیت چندانی ندارد ، اما با انواع سنتی شال های خود که ظاهری زیبا دارند ، موفق به زنده نگه داشتن این صنعت بی نظیر و مهارت صنعتگر شده است.